Διαταράκτης πραγματικότητας
Διαταράκτης πραγματικότητας
Διαταράκτης πραγματικότητας
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Διαταράκτης πραγματικότητας

Φαινόμενα που κατά τον κοινό νου είναι ακατανόητα και αποτελούν μυστήριο βρίσκουν πάντα την απάντηση με απόλυτα φυσικές μεθόδους που μας επιτρέπουν να κατανοήσουμε το ποιόν αυτών. Η ίδια η φύση απαντά στο άγνωστο ...
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Το φόρουμ αυτό σχετίζεται με την διατάραξη της πραγματικότητας που ζούμε στην καθημερινότητα μας, που όμως δεν γίνεται αντιληπτή από τους περισσότερους από εμάς. Πολλοί άνθρωποι έχουν βιώσει κάποια ακατανόητα φαινόμενα, ( διατάραξης της πραγματικότητας ) που τους έχουν τρομάξει, ή τους έχουν προβληματίσει, λίγο ή πολύ και παραμένουν σιωπηλοί, φοβούμενοι την κατακραυγή των γύρω συνανθρώπων τους. Ως εκ τούτου, επιδιώκουν να διαγράψουν τα φαινόμενα αυτά σιγά, σιγά από την μνήμη τους, φοβούμενοι, προσπαθώντας να μην διαφοροποιούνται από το κοινωνικό σύνολο. Κάτι τέτοιο θα σήμαινε ότι ο κάθε άνθρωπος που έχει βιώσει ένα φαινόμενο στην ζωή του, θα προσπαθούσε να το αποποιηθεί, προκειμένου να μην μπει στο στόχαστρο, επιτρέποντας σε όλους τους άλλους να του πετάξουν τα βέλη της δικής τους ανασφάλειας, κερδίζοντας έναν πόλεμο που όμως στην πραγματικότητα δεν είναι ούτε μάχη ... Έτσι ο φίλος μας ή η φίλη μας που βίωσε ένα φαινόμενο μπορεί επιτέλους να βρει ένα απάγκιο όπου και θα εναποθέσει τους φόβους του και τις ανησυχίες του για θέματα που μέχρι τώρα δεν μπορούσε να συζητήσει με κανέναν άλλο άνθρωπο για τους παραπάνω λόγους. Στο φόρουμ αυτό μπορείτε να μοιραστείτε μαζί μας, όλες τις εμπειρίες σας, ή φίλων, ή γνωστών σας που όμως να είναι απόλυτα αληθείς. Σε περίπτωση που αναφέρετε γεγονότα που παρεκκλίνουν της πραγματικότητας, οι απαντήσεις που θα λάβετε θα είναι ανάλογες με τα γεγονότα που περιγράψατε. Στο φόρουμ αυτό θα συζητάμε μόνον τις εμπειρίες που εσείς ή κάποιος που εσείς γνωρίζετε, έχει ζήσει και όχι αόριστες συζητήσεις όπως έχουμε συνηθίσει να βλέπουμε και σε άλλα φόρουμ. Αυτό το κάνουμε για να δοθούν απαντήσεις σε αυτούς που πραγματικά τις χρειάζονται και όχι απλώς για να κάνουμε μια απλή συζήτηση έτσι για να περνά η ώρα ...

 

 Ένα ακόμα φαινόμενο με το μαύρο σύννεφο !

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Johnart
Admin
Johnart


Ζώδια : Υδροχόος Άλογο
Αριθμός μηνυμάτων : 71
Ημερομηνία εγγραφής : 08/09/2012
Ηλικία : 46

Ένα ακόμα φαινόμενο με το μαύρο σύννεφο !  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ένα ακόμα φαινόμενο με το μαύρο σύννεφο !    Ένα ακόμα φαινόμενο με το μαύρο σύννεφο !  I_icon_minitimeΤρι Νοε 06, 2012 1:35 pm

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους / φίλες του φόρουμ !

Άλλο ένα φαινόμενο, που περιλαμβάνει το μαύρο σύννεφο, έλαβε χώρα, το 2009 περίπου τον Ιούνιο, που με έβαλε σε σκέψεις…

Μια νύχτα, πριν από αυτό το φαινόμενο, υπήρξε ένας καταιγισμός από άλλα φαινόμενα, άλλα μικρά και άλλα μεγάλα, τόσο για εμένα, όσο και για τους δύο φίλους, αλλά και συνεργάτες μου !

Ο αριθμός φαινομένων, ήταν επαρκώς ανησυχητικός για μια και μόνη νύχτα, πολύ δε περισσότερο, για μερικές ώρες. Τα φαινόμενα αυτά, ξεκίνησαν περίπου, στις 01:00 το βράδυ και έφτασαν τον αριθμό, των περίπου 20, για σχεδόν κάθε έναν από εμάς, μέχρι τις 04:00 το βράδυ !

Ναι ! Ξέρω ότι ο αριθμός, σας φαίνεται υπέρογκος, ( όπως άλλωστε και σε εμάς ) αλλά δυστυχώς, ακόμα και αν φαίνεται εντελώς αναληθής, δεν είναι !

Την νύχτα αυτή, υπήρξαν περίπου 3 ~ 5 φαινόμενα ( σχεδόν, για τον κάθε ένα από εμάς ), που ήταν σχετικά ισχυρότερα, από όλα, τα υπόλοιπα που βιώσαμε.

Όπως σας είπα και πριν, τα φαινόμενα αυτά, φάνηκαν να σταματούν, περίπου στις 04:00 το βράδυ, πλην όμως, αυτό στην πραγματικότητα, δεν είχε σταματήσει. Απλώς εμείς σταματήσαμε να τα παρατηρούμε και αυτό γιατί, κάποια στιγμή, έπρεπε και να κοιμηθούμε.

Την επόμενη ημέρα, περίπου το απόγευμα, κατά τις 18:00 ~ 18:30 και πιστεύοντας ότι τα εν λόγω φαινόμενα είχαν σταματήσει… Εγώ και ο ένας από τους δύο φίλους και συνεργάτες, βιώσαμε το τελικό ( Την χαριστική βολή που λένε ) φαινόμενο, αυτό όπου, έγινε αισθητό και το σύννεφο.

Λίγο πριν το φαινόμενο με το σύννεφο, ο ένας από τους δύο συνεργάτες, από αυτούς που ήταν παρόντες στην χθεσινή, εκείνη, νύχτα, είχε πάει ήδη, στο σπίτι, όπου και θα συναντιόμασταν.

Εγώ με την σειρά μου, πέρασα με το αυτοκίνητο μου, να πάρω τον άλλο συνεργάτη μου.

Καθώς το σπίτι που θα συναντιόμασταν, ήταν σχεδόν στον δρόμο μου και το μόνο που έπρεπε να κάνω, είναι, να πάρω και τον άλλο συνεργάτη μαζί μου.

Στην διαδρομή προς το σπίτι που θα συναντιόμασταν, σταματήσαμε, για ¨ προμήθειες ¨ ( κόκα κόλες, πατατάκια κλπ. ). Η ώρα πλέων, ήταν περίπου 18:15 και εμείς ήμασταν μέσα σε ένα ψιλικατζίδικο, όπου…Ξαφνικά άρχισα να νοιώθω, πολύ περίεργα, ( σα να μην έχω κανένα ενδιαφέρον, για τον χώρο ή για τον χρόνο, σαν μια γλυκιά μέθη, όπως την έχω περιγράψει ξανά ). Αυτό ήταν και το σημείο, όπου το φαινόμενο, έλαβε χώρα !

Δευτερόλεπτα μετά από αυτό το συναίσθημα, άρχισα να βλέπω, ένα μαύρο και πυκνό σύννεφο, να αναδύεται κάθετα από το έδαφος, ενώ μερικά εκατοστά πάνω από την επιφάνεια του σύννεφου, ( περιέργως, υλοποιούνταν αντικείμενα, τα οποία ολοκληρώνονταν σιγά, σιγά στα μάτια μου, ως επίσης και στα μάτια του συνεργάτη μου, αλλά ακόμα και του ιδιοκτήτη του μαγαζιού ).

Η υλοποίηση των αντικειμένων, δεν γινόταν στο σημείο επαφής του χώρου με το σύννεφο, αλλά, περίπου πέντε εκατοστά, πάνω από την επιφάνεια του ! Για όσο διάστημα το σύννεφο ανέβαινε από το έδαφος προς τα επάνω, εγώ έβλεπα να γίνεται πράξη υλοποίησης, με πολύ, αργό ρυθμό !

Το πρώτο πράγμα το οποίο υλοποιήθηκε, ήταν ένα ολόκληρο ( είδος stand – εκθετηρίου, με πατατάκια ¨ αυτά που εγώ ήθελα )! Αμέσως μετά, το σύννεφο φάνηκε σαν να αποτραβιέται και να επικαλύπτει τα τοιχία του μαγαζιού, όπου και σταθεροποιήθηκε ( άγνωστο, για πόση ώρα, αφού εγώ, δεν είχα κανένα ενδιαφέρον για τον χρόνο, αλλά ούτε και για τον χώρο ) !

Στο διάστημα που το σύννεφο επικάλυπτε τα τοιχία του μαγαζιού, εγώ άρχισα να ζητώ πράγματα, ( όπως άλλωστε κάνει και ο κάθε ένας από εμάς, όταν πάει σε ψιλικατζίδικο ¨ χμ… Να πάρω αυτό, ίσως και αυτό και γιατί όχι και αυτό ).

Το πρόβλημα όμως ήταν, ότι αυτά που εγώ ζητούσα, το ψιλικατζίδικο δεν τα είχε, ( μάλλον περίμενε παραλαβή ) αλλά παρόλα αυτά, μόλις τα ζητούσα, αυτά εμφανίζονταν, χωρίς να ( έχουν, αργή, υλοποίηση πλέων ) !

Όμως αυτό, δεν ήταν το μοναδικό πρόβλημα που υπήρξε ! Λίγο μετά, άρχισα να μιλώ με τον φίλο και συνεργάτη μου και να του λέω, για ένα είδος ζελέ, που τρώγεται κρύο.

Χωρίς να πτοηθεί καθόλου το…Σύννεφο ; το…Φαινόμενο ; ( Δεν ξέρω ) ! Εμφάνισε στο ψυγείο του μαγαζιού, δύο ζελέ, ( αφού δύο ήμασταν και εμείς ) τα οποία όμως, δεν είχαν κανένα απολύτως σήμα μάρκας ή barcode και γενικώς, κάθε μάτι έμπειρο ή μη, θα ήταν σε θέση να γνωρίζει, ότι κάτι τέτοιο, δεν είναι τυποποιημένο ή φτιαγμένο, από κάποιο εργοστάσιο. Παρόλα αυτά, τα ζελέ ήταν σε πλαστικό, ( ή τύπου πλαστικό, κύπελο, διαφανή και ήταν αεροστεγώς κλειστά, με ένα είδος σαν καπάκι ) ! Εννοείτε, ότι οι υλοποιήσεις δεν σταμάτησαν… Όπως δεν σταμάτησαν και οι φωνές του συνεργάτη μου, που έλεγαν Σταμάτα ! Φτάνει πια ! Έλα πάμε να φύγουμε ! Φτάνει σου λέω ! Σταμάτα το τώρα ! Και άλλα, που εκείνος τα θυμάται, καλύτερα από εμένα !

Τις φωνές του συνεργάτη μου τις άκουγα κανονικά αλλά ήταν σαν να με είχε απορροφήσει το φαινόμενο και να ήμουν εκεί μόνον και μόνον για να παρατηρήσω ( σαν ερευνητής ) το συγκεκριμένο φαινόμενο.

Έτσι δεν έδινα καμία σημασία στις φωνές του.

Όταν τελικά πήρα αυτά που ήθελα…Πήγα κοντά στο ταμείο για να πληρώσω τον ιδιοκτήτη του μαγαζιού ( ψιλικατζή ) για όλα αυτά που πήρα. Ο ιδιοκτήτης, φανερά σαστισμένος και ίσως και φοβισμένος, δεν ξέρω να πω, έδειχνε να κάνει πίσω συνέχεια την καρέκλα του. Τέλος, όταν άρχισα να τον κοιτάζω επίμονα, ( γιατί κάποια στιγμή, ήθελα να φύγω κιόλας ) ! Άρχισε και αυτός να πλησιάζει, την ταμειακή μηχανή του και να πατά με αποφασιστικότητα τα πλήκτρα, σαν να μου έλεγε… ( Επιτέλους φεύγεις Παλιό Μ…….κα ).
Σε αυτό το σημείο όμως, ο εν λόγω μαγαζάτορας, έκανε ένα λάθος, που θα έπρεπε να το σκεφτεί, πολύ καλύτερα, πριν το κάνει !

Το λάθος του ήταν, ότι επιδεικτικά μπροστά μου και πολύ κοντά στα μάτια μου, έσκισε, την απόδειξη, που έβγαλε η ταμειακή του μηχανή !

Εγώ, φανερά εκνευρισμένος, ( άγνωστο ακόμα γιατί, ίσως ένοιωθα το συναίσθημα του ), πήρα την απόδειξη από το χέρι του και επίσης επιδεικτικά, του την κολλάω ακριβώς μπροστά στο πρόσωπο του ! Έπειτα, εγώ ξετυλίγω την απόδειξη, εντελώς ανέπαφη και χωρίς κανένα, απολύτως σκίσιμο !

Τότε, ο μαγαζάτορας εκτινάχθηκε πίσω, φανερά φοβισμένος…Και εγώ, πλέων απόλυτα ήρεμος, έφυγα από το μαγαζί του !

Το φαινόμενο, δεν είχε λήξει ακόμα, έληξε λίγο μετά, όταν φτάσαμε στο σπίτι που θα συναντιόμασταν. Κατά την ώρα όπου τοποθετούσαμε, τα ¨ προϊόντα από το υπερπέραν ¨ στα ντουλάπια και εξιστορούσαμε το φαινόμενο μας, στον άλλο συνεργάτη μας.

Τότε ένα συγκεκριμένο πράγμα, που πήραμε πρώτο, από το μαγαζί και που κάναμε και μια συζήτηση για αυτό, απλώς εξαφανίστηκε, μέσα από την τσάντα !

Αυτό, από ότι συμπεράναμε μετά, έβαλε τέλος σε μια σειρά φαινομένων, που έγιναν μέσα σε μερικές ώρες…Μετά από αυτό το συμβάν, δεν υπήρξε άλλο φαινόμενο για κάποιες μέρες, σε κανέναν από εμάς, αν θυμάμαι καλά !

Αυτό λοιπόν, είναι μια αρκετά στενή επαφή μου με το μαύρο σύννεφο, σε ένα φαινόμενο, που είχα υποσχεθεί, ότι θα σας παραθέσω !

Ευχαριστώ Johnart !

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://diataraktis.forumgreek.com
 
Ένα ακόμα φαινόμενο με το μαύρο σύννεφο !
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Η τρύπα λοξοδρόμησε, το γκρίζο σύννεφο.

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Διαταράκτης πραγματικότητας :: Θέματα διατάραξης ( κοσμικής, ανθρώπινης ή προσωπικής ) πραγματικότητας :: Τρόποι διατάραξης της πραγματικότητας που ζούμε και φαινόμενα που έχουμε βιώσει-
Μετάβαση σε: