Διαταράκτης πραγματικότητας

Διαταράκτης πραγματικότητας

Φαινόμενα που κατά τον κοινό νου είναι ακατανόητα και αποτελούν μυστήριο βρίσκουν πάντα την απάντηση με απόλυτα φυσικές μεθόδους που μας επιτρέπουν να κατανοήσουμε το ποιόν αυτών. Η ίδια η φύση απαντά στο άγνωστο ...

ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Το φόρουμ αυτό σχετίζεται με την διατάραξη της πραγματικότητας που ζούμε στην καθημερινότητα μας, που όμως δεν γίνεται αντιληπτή από τους περισσότερους από εμάς. Πολλοί άνθρωποι έχουν βιώσει κάποια ακατανόητα φαινόμενα, ( διατάραξης της πραγματικότητας ) που τους έχουν τρομάξει, ή τους έχουν προβληματίσει, λίγο ή πολύ και παραμένουν σιωπηλοί, φοβούμενοι την κατακραυγή των γύρω συνανθρώπων τους. Ως εκ τούτου, επιδιώκουν να διαγράψουν τα φαινόμενα αυτά σιγά, σιγά από την μνήμη τους, φοβούμενοι, προσπαθώντας να μην διαφοροποιούνται από το κοινωνικό σύνολο. Κάτι τέτοιο θα σήμαινε ότι ο κάθε άνθρωπος που έχει βιώσει ένα φαινόμενο στην ζωή του, θα προσπαθούσε να το αποποιηθεί, προκειμένου να μην μπει στο στόχαστρο, επιτρέποντας σε όλους τους άλλους να του πετάξουν τα βέλη της δικής τους ανασφάλειας, κερδίζοντας έναν πόλεμο που όμως στην πραγματικότητα δεν είναι ούτε μάχη ... Έτσι ο φίλος μας ή η φίλη μας που βίωσε ένα φαινόμενο μπορεί επιτέλους να βρει ένα απάγκιο όπου και θα εναποθέσει τους φόβους του και τις ανησυχίες του για θέματα που μέχρι τώρα δεν μπορούσε να συζητήσει με κανέναν άλλο άνθρωπο για τους παραπάνω λόγους. Στο φόρουμ αυτό μπορείτε να μοιραστείτε μαζί μας, όλες τις εμπειρίες σας, ή φίλων, ή γνωστών σας που όμως να είναι απόλυτα αληθείς. Σε περίπτωση που αναφέρετε γεγονότα που παρεκκλίνουν της πραγματικότητας, οι απαντήσεις που θα λάβετε θα είναι ανάλογες με τα γεγονότα που περιγράψατε. Στο φόρουμ αυτό θα συζητάμε μόνον τις εμπειρίες που εσείς ή κάποιος που εσείς γνωρίζετε, έχει ζήσει και όχι αόριστες συζητήσεις όπως έχουμε συνηθίσει να βλέπουμε και σε άλλα φόρουμ. Αυτό το κάνουμε για να δοθούν απαντήσεις σε αυτούς που πραγματικά τις χρειάζονται και όχι απλώς για να κάνουμε μια απλή συζήτηση έτσι για να περνά η ώρα ...

Μοιραστείτε | 

Ικανότητα τηλεκίνησης

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Johnart
Admin

Ζώδια : Υδροχόος Άλογο
Αριθμός μηνυμάτων : 71
Ημερομηνία εγγραφής : 08/09/2012

ΔημοσίευσηΘέμα: Ικανότητα τηλεκίνησης    Τετ Σεπ 26, 2012 6:03 am

Η τηλεκίνηση στην εποχή μας είναι μια αναγνωρισμένη ικανότητα, που έχουν κάποιοι ανθρώποι, προσδίδοντας κίνηση, στα αντικείμενα του χώρου με μη συμβατούς τρόπους.

Θα μας βοηθούσε πολύ, αν κάποιος ή κάποια από εσάς, γνωρίζει την τεχνική που αυτό λειτουργεί.
Σε αυτό το φόρουμ, θέλουμε να γραφτούν, όλες οι τεχνικές και να απομυθοποιηθούν όλες αυτές οι ικανότητες, όπως άλλωστε θα κάνουμε και εμείς για πράγματα που γνωρίζουμε !

Πιθανός τρόπος : ( Δεν έχει επιτευχθεί ακόμα κίνηση ) είναι το πεδίο άπωσης, που μπορούμε να νοιώσουμε ανάμεσα στα χέρια μας, όταν αυτά είναι αντικριστά το ένα στο άλλο και με μικρή απόσταση, κάνοντας μια μικρή κίνηση, αντίθετης κατεύθυνσης και στα δυο, ( νοιώθοντας ) το πεδίο άπωσης, όπως ακριβώς και σε δυο μαγνήτες ιδίου πόλου.
Σημείωσης : Πάρτε δυο μαγνήτες σχετικά μεγάλους, πχ ηχείου και κρατήστε τους στα χέρια σας, με τον βόριο πόλο ή τον νότιο πόλο μπροστά και οι δυο και νοιώστε την μικρή απόκλιση που θα κουνά τα χέρια σας, καθώς αυτοί θα απωθούνται.
Το ίδιο συναίσθημα με αυτό της άπωσης των μαγνητών, θα καταλάβετε στα χέρια σας αλλά χωρίς τους μαγνήτες ! Καλές προσπάθειες

Πριν το καλό και το κακό, υπήρχε πάντα ο λόγος ύπαρξης !

Eσυ ποιόν θα αφήσεις να σε κρίνει, αυτός που στο μέλλον θα αποδεχτεί ως μέρος της ζωής του, αυτό που εσύ από σήμερα αποδέχτηκες ή η την ίδια την αλλαγή;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://diataraktis.forumgreek.com
vlepw ta oria

Ζώδια : Λέων Τίγρης
Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ημερομηνία εγγραφής : 18/09/2012

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ικανότητα τηλεκίνησης    Πεμ Σεπ 27, 2012 3:35 am

Αγαπητοί φίλοι δεν ξέρω αν το γνωρίζεται ή έχετε υπ΄όψιν σας,αλλά θα το αναφέρω γιατί πιστεύω ότι βοηθάει στο ερώτημα σας.
Υπάρχει μια τεχνική της Ανατολικής φιλοσοφίας και πρακτική της μαγείας(στην μαγεία μάλιστα μπορεί να συναντηθεί ως "μπάλα"ή "ασπίδα"και έχει και προστατευτικό χαρακτήρα-μια από τις πολλές χρήσεις της)που ονομάζεται psi ball.Στην ουσία πρόκειται για αυτό που περιγράφεις στο παράδειγμά σου,δηλαδή μια μπάλα ενέργειας που μπορεί να χρησιμοποιηθεί στην δημιουργία τηλεκίνησης,μέχρι τηλεμεταφορά,προστασία(ασπίδα)και πολλά ακόμα.
Παραθέτω μερικές διευθύνσης που περιγράφουν πως μπορείς να την δημιουργήσεις αλλά και τρόπους χρησιμοποιησής της.Ελπίζω να βοήθησα! sunny
Σημ.:Μόλις εχθές ανακάλυψα και εγώ τί είναι,αν και παλαιότερα το είχα συναντήσει με άλλο όρο,και χρειάζεται δυνατή θέληση,εξάσκηση και αυτοσυγκεντρωση!-Μερικές σελίδες αναφέρονται σε σχολές κτλ.
http://www.wikihow.com/Make-a-Psi-Ball

http://learn-telekinesis-training.com/tk-exercise-psi-balls.php

http://www.ehow.com/how_2090214_make-psi-ball.html
Johnart
Admin

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ικανότητα τηλεκίνησης    Πεμ Σεπ 27, 2012 11:31 am

Αγαπητοί φίλοι δεν ξέρω αν το γνωρίζεται ή έχετε υπ΄όψιν σας,αλλά θα το αναφέρω γιατί πιστεύω ότι βοηθάει στο ερώτημα σας.
Υπάρχει μια τεχνική της Ανατολικής φιλοσοφίας και πρακτική της μαγείας(στην μαγεία μάλιστα μπορεί να συναντηθεί ως "μπάλα"ή "ασπίδα"και έχει και προστατευτικό χαρακτήρα-μια από τις πολλές χρήσεις της)που ονομάζεται psi ball.Στην ουσία πρόκειται για αυτό που περιγράφεις στο παράδειγμά σου,δηλαδή μια μπάλα ενέργειας που μπορεί να χρησιμοποιηθεί στην δημιουργία τηλεκίνησης,μέχρι τηλεμεταφορά,προστασία(ασπίδα)και πολλά ακόμα.
Παραθέτω μερικές διευθύνσης που περιγράφουν πως μπορείς να την δημιουργήσεις αλλά και τρόπους χρησιμοποιησής της.Ελπίζω να βοήθησα! sunny
Σημ.:Μόλις εχθές ανακάλυψα και εγώ τί είναι,αν και παλαιότερα το είχα συναντήσει με άλλο όρο,και χρειάζεται δυνατή θέληση,εξάσκηση και αυτοσυγκεντρωση!-Μερικές σελίδες αναφέρονται σε σχολές κτλ.
http://www.wikihow.com/Make-a-Psi-Ball

http://learn-telekinesis-training.com/tk-exercise-psi-balls.php

http://www.ehow.com/how_2090214_make-psi-ball.html

Σε ευχαριστούμε vlepw ta oria για την βοήθεια σου και για τα link.
Εγώ προσωπικά, έχω ακούσει για την psi ball, αλλά σε πολεμικές τέχνες και λειτουργικότητες ίασης.
Θα κοιτάξω τα link, για να μπορέσω να καταλάβω κάτι παραπάνω και με την σειρά μου, θα αναφέρω και εγώ, τα δικά μου συμπεράσματα !
Δεν κρύβω ότι, έχω προσπαθήσει πολλές φορές να το κάνω, αλλά μέχρι στιγμής, δεν τα έχω καταφέρει.
Μόνον κάποια παράξενα πρωινά, που ξύπναγα και είχα πάντα ένα τραπεζάκι πλάι μου, το οποίο ένοιωθα, ότι το ακουμπούσα από απόσταση, περίπου 5 cm αλλά ποτέ μα ποτέ, δεν κουνήθηκε. Ούτε και εγώ προσπάθησα να το κουνήσω. Όπως και να έχει, αυτό κρατούσε μερικά δευτερόλεπτα και μετά τέλος.

Ευχαριστώ Johnart !

Eσυ ποιόν θα αφήσεις να σε κρίνει, αυτός που στο μέλλον θα αποδεχτεί ως μέρος της ζωής του, αυτό που εσύ από σήμερα αποδέχτηκες ή η την ίδια την αλλαγή;
Johnart
Admin

ΔημοσίευσηΘέμα: Νέα για την τηλεκίνηση !   Τετ Οκτ 03, 2012 5:29 pm

Καλησπέρα σε όλους !

Μέχρι στιγμής, είχα κάνει πολλές προσπάθειες για να καταφέρω, να κινήσω το χαρτάκι που ακουμπά στην βελόνα, αλλά αυτό επέμενε πεισματικά, να παραμένει ακίνητο.
Πριν από τρις μέρες και μετά από εξάσκηση πολλών ωρών και όχι δέκα λεπτών την ημέρα, όπως λένε μέσα στα site, κατάφερα να μετακινήσω το συγκεκριμένο χαρτάκι, αρκετά πολλές φορές και με διάφορους τρόπους.
Μέσα στους πολλούς τρόπους που προσπάθησα, ήταν και κάποιος, που δεν περιλαμβάνει χέρια. Άρα η psi ball, μάλλον είναι προαιρετική δεν ξέρω…
Ο τρόπος είναι αντίθετος από ότι πίστευα ! Δεν χρειάζεται πολύ ενέργεια, ούτε πολύ μεγάλη συγκέντρωση, γιατί αυτό, παρεμβαίνει στην κίνηση του χαρτιού !
Ίσως η psi ball, να χρησιμεύει για μεγαλύτερες μετακινήσεις, όπως έναν στυλό ή ένα ποτήρι, δεν ξέρω ακόμα !
Αυτό που με βοήθησε, είναι η επιμονή μου αυτές τις μέρες και η εξάσκηση μου, για τηλεκίνηση.
Το μόνο που έκανα είναι, να χαλαρώνω τελείως και να παραμένω συγκεντρωμένος στο χαρτί, ορίζοντας ( από μέσα μου την λέξη ) κινήσου ! Κάθε φορά που με έπιανα να ασκώ μεγάλη δύναμη στα χέρια μου, το χαρτί απλά, δεν έλεγε να κουνηθεί. Ενώ κάθε φορά, που απλά το κοιτούσα, χωρίς να ζορίζομαι για κάτι, αυτό, αυτόματα μετακινούταν.
Κάποιοι λένε, ότι η θερμοκρασία των χεριών, προκαλεί κίνηση !
Που όμως βρέθηκε η θερμοκρασία, όταν τα χέρια μου δεν ήταν καν στραμμένα προς το χαρτί ; Η κίνηση του χαρτιού, ήταν ιδιαίτερα εμφανής, ακόμα και όταν απλά το κοίταζα !
Παραθέτω δυο video, όπου στο πρώτο το χαρτάκι, παίρνει κίνηση από το δεξί μου χέρι, ενώ στο δεύτερο, η κίνηση του χαρτιού, προέρχεται από τα μάτια μου, που κοιτούν την οθόνη I PHONE, την ώρα που κατέγραφε το video. Το δεύτερο video, το έφτιαξα, από ένα πολύ παράξενο γεγονός, που με ενέπνευσε. Το γεγονός είναι, ότι την ώρα που κοιτούσα το πρώτο video, το οποίο είναι 27 λεπτά και όχι 1λεπτό και 13 δευτερόλεπτα, την ίδια στιγμή, που μου γεννιόταν χαρά, για την κίνηση που έβλεπα στο video, την ίδια στιγμή και σχεδόν με την ίδια κατεύθυνση, γυρνούσε και το χαρτάκι στο γραφείο μου ! Δεν ξέρω πως έγινε αυτό. Το μόνο που ξέρω είναι , ότι είπα να δοκιμάσω, να το κοιτάζω, μέσα από την οθόνη του κινητού μου και να δω αν αυτό γυρίζει.

Εμπόδιο μέχρι στιγμής αδιαπέραστο, είναι ένα καπάκι από cd – dvd με το οποίο σκεπάζω, ολοκληρωτικά το χαρτί και την βελόνα.
Θα προσπαθήσω να το υπερνικήσω και αυτό, με όποιον τρόπο μπορώ. Αν τα καταφέρω, θα σας πω ακριβώς τι έκανα και θα παραθέσω και σχετικό video.

babis_tsa
Admin

Ζώδια : Δίδυμος Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 26
Τόπος : Πειραιάς

ΔημοσίευσηΘέμα: Μετακίνηση αντικειμένων με εσωτερική ενέργεια.   Παρ Νοε 02, 2012 3:46 am

Για σας φίλοι και φίλες του φόρουμ !

Το γύρο του κόσμου είχε κάνει πριν σχεδόν δύο χρόνια ένα ρεπορτάζ της κινεζικής τηλεόρασης στο οποίο πρωταγωνιστούσε ένας 84χρονος που καταφέρνει να κινήσει αντικείμενα χρησιμοποιώντας την εσωτερική ενέργεια.

Στην Κίνα η εν λόγω
πρακτική ονομάζεται Qi-Τσι- και ασκείται από βουδιστές μοναχούς Shaolin.

Ο 84χρονος καθώς βιντεοσκοπείται αποδεικνύει πως χρησιμοποιώντας το Qi μπορεί να μετακινήσει τούβλα, να σπάσει αντικείμενα εξ αποστάσεως, να χαράξει την κοιλιά του με έναν μπαλτά χωρίς να πάθει τίποτα.

Δύο χρόνια μετά το ρεπορτάζ ειδικοί επιχείρησαν να εξηγήσουν πως ακριβώς καταφέρνει να κάνει όλα αυτά τα "κόλπα", χωρίς όμως να καταλήξουν κάπου.

Οι Εσωτερικές Πολεμικές Τέχνες είναι αυτές που ονομάζονται επίσης Φιλοσοφικές-Παραδοσιακές και αποσκοπούν στη συνεχόμενη διαμόρφωση του Μαθητή, εξωτερική, αλλά κυρίως εσωτερική, μέσα από έναν Δρόμο ανάπτυξης όλων των δυνατοτήτων του, μέχρι να φτάσει στο ανώτερο σημείο εξέλιξής του.

Οι Δοκιμασίες που περνά εδώ ο Μαθητής και σύμφωνα μ' αυτά που έχουν διασωθεί από το παρελθόν, είναι συνεχόμενες και για όλη του τη ζωή.

Οι ξακουστοί μοναχοί πολεμιστές Σαολίν έφτασαν σ' ένα άριστο επίπεδο ανάπτυξης των Πολεμικών Τεχνών, συνδυασμένο πάντα με τη θρησκεία τους και αναπτύσσοντας παραψυχολογικές ικανότητες, σαν μια φυσική και αρμονική κατάκτηση γι΄ αυτούς.

Οι δοκιμασίες που περνούσαν κατά την εκπαίδευσή τους στο μοναστήρι μας δείχνουν ότι ξεπερνούσαν τα φυσικά τους όρια, ελέγχοντας το Συναισθηματικό και Νοητικό τους επίπεδο.

αξίζει να το δείτε σας παραθέτω το URL

http://www.apocalypsejohn.com/2012/10/video_14.html

Στον κόσμο σου βαδίζεις ως διαφορετικός
στον κόσμο μου βαδίζεις ως ίσος
αυτό που είσαι δεν έχει έρθει ακόμα
αυτό που θα ρθει δεν θα είσαι εσύ

Ικανότητα τηλεκίνησης
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Διαταράκτης πραγματικότητας :: Θέματα διατάραξης ( κοσμικής, ανθρώπινης ή προσωπικής ) πραγματικότητας :: Άλλα είδη φαινομένων που θέλετε να περιγράψετε-
Μετάβαση σε: